2005/06

25.06.2006

Prinášame Vám prierez výsledkov mužstva Krásnohorského Podhradia, tabuľky, súpisku a priblížime Vám derby stretnutia so Štítnikom K.T. ako i nováčikom z Dediniek, ktorý po roku súťaž opustil. Naopak, z postupu do IV.ligy JUH, sa tešili hráči Štítnika K.T.

Autori: Karol Csobádi, Peter Podolinský (zdroj: Korzár)

V.liga Juhozápad - súťažný ročník 2005/2006

V jesennej časti patrilo Krh. Podhradie k popredným mužstvám v tabuľke a už tretiu sezónu sú druhým najúspešnejším hornogemerským zástupcom skupiny Juhozápad.

1. kolo: Krh. Podhradie - Helcmanovce 5:1,

2. kolo:

Štítnik K.T. - Krh. Podhradie 2:1,

G: Barna, Varga - Rencsok, ŽK: Mich. Gallo, Miloš Gallo - Kún, Lázár, R: Hegedüs, D: 700

Štítnik K.T.: Čipka - Barna, Brdársky, Mich. Gallo, Lukáč, Čižmár, B. Milko, Orabinec, Miloš Gallo, Varga, striedal Gajdoš

Krh. Podhradie: Almáši - Jakab, Bulík, Orosz, Ambrózy, Deméň, Kún, Mázik, Lázar, Piater, Rencsok, striedali Mišura, Elek, Darvaš

V derby stretnutí sa o víťazstve Štítnika K.T. rozhodlo po prestávke

Štítnik - Rekordná divácka kulisa, keď si cestu na štadión do Kunovej Teplici meralo takmer sedemsto ľudí, bola svedkom piateho vzájomného derby stretnutia. Krásnohorský zbrojnoši mali výborní vstup do tretej sezóny účinkovania v piatej lige. V prvom kole rozstrieľali doma Helcmanovce vysoko 5:1. Hostitelia zo Štítnika mali náročný týždeň a odohrali tri stretnutia. V úvodnom kole narazili na jedného z favoritov súťaže a v Smižanoch podľahli rozdielom triedy. V priebehu týždňa odohrali aj druhé kolo Slovenského pohára a postúpili do ďalších bojov.

Hostia príjemne prekvapili, začali lepšie a po štvrťhodine hry mali vedenie na dosah. Nariadený priamy kop realizoval kapitán Kún, ale jeho tvrdá strela opečiatkovala iba brvno domácej brány. Vytvorili si aj dve ďalšie strelecké príležitosti, ale tie zahodil najprv Piater a neskôr Rencsok dlho otáľal so zakončením. V 25. min. bola aktivita hostí odmenená formou vedúceho gólu. Dlhý center Kúna si spracoval kanonier hostí Rencsok a jeho krížna strela za asistencie pravej tyče skončila v Čipkovej sieti. Domácich gól zaskočil, ale nepoložil. Snažili sa čo najskôr zrovnať stav stretnutia, ale Milko dvakrát mieril mimo Almášiho brány. Sedem minút pred polčasovým hvizdom zahrávali rohový kop v podaní Miloša Galla. Najvyššie vyskočil číhajúci Varga a po jeho hlavičke koníčkom gólman hostí kapituloval. Kvality domácich poznám, hrajú atraktívny futbal a majú dobré ihrisko. Snažil som sa preto veľkú hraciu plochu vyplniť najme v strede a vychádzali sme zo zabezpečenej obrany s možnosťou rýchlych brejkov. Škoda nevyužitej tutovky z trestného kopu bolo by to prospelo celému mužstvu. Vedúci gól nás potom povzbudil, ale vyrovnávajúci gól do šatne nás deprimoval, uviedol na margo úvodnej časti hry tréner hostí Ladislav Deméň. V druhej časti hry si domáci vytvorili miernu územnú prevahu a čoraz častejšie sa dostávali do šancí. Po jednej z útokov sa nebojácne prebil cez trojicu brániacich obrancov hostí Varga, ale už nedokázal presne zakončiť. Hostia sa zamerali viac na obrannú činnosť, ale i napriek tomu podnikali ojedinelé brejky. Po jednom z nich musel po strele Ambrózyho loptu smerujúcu do vinkla bravúrnym zákrokom likvidovať gólman Čipka. K víťaznému gólu sa domáci dopracovali v 60. min. stretnutia. Najprv centrovanú loptu Gallom hlavičkou Čižmár naservíroval pred Barnu a ten nezadržateľne skóroval. V ostávajúcej časti hry domáci naďalej útočili, ale gólman Almáši bol pozorný a kryl obe nebezpečné strely, ktorými hrozili Barna a Varga. V 73. min. po zákroku Kúna na Miloša Galla v pokutovom území arbiter nariadil iba nepriamy kop, čím rozprúdil debatu v radoch fanúšikov, hráčov i funkcionárov. V závere sa do šance dostal ešte striedajúci hráč hostí Darvaš, ale jeho hlavička pre gólmana domácich Čipku vážnejšiu hrozbu neznamenala. V druhom polčase sme bolo blízko k úspechu po strele Ambrózyho. Skúsení domáci však zabojovali a vyťažili vedúci gól, ktorý rozhodol zápas. Bolo to dobré derby stretnutie pred početnou diváckou kulisou. Hráči sa vyvarovali zákerných faulov a myslím si, že stretnutie splnilo očakávanie. I napriek tomu že sme nastúpili v okyptenej zostave, keď nám chýbali Jurini a Štecák s hrou mužstva som spokojný, zhodnotil tréner Krh Podhradia Ladislav Deméň.

Súper nás zaskočil úvodným gólom, čo nás prekvapilo. Po prestávke sme, ale zabojovali a o jeden gól sme boli lepší. Futbal kvalitnej úrovni slúži ku cti oboch mužstiev i keď občas bola rivalita väčšia. Arbiter svojimi nepresnými výrokmi, ktorých sa dopúšťal poškodil neraz obe mužstvá, povedal po stretnutí predseda Štítnika K.T. Miloš Gallo st.

Štítnik K.T. dokázal zvrátiť nepriaznivý vývoj

Štítnik - Šlágrom druhého kola v V. lige skupiny JZ bolo i gemerské derby. Obaja aktéri Štítnik K.T. i Krásnohorské Podhradie patrili v uplynulej sezóne do silnej štvorky, čo kvalitou hry potvrdili aj v derby zápase. Pred rekordnou návštevou takmer sedem stovák fanúšikov začali lepšie hostia. Po štvrťhodine najprv tvrdá strela Kúna z priameho kopu opečiatkovala brvno domácej brány. Po ďalšom prečíslení zakončoval nepresne hosťujúci Piater a napodobnil ho aj Rencsok. V 25. min. si dlhú centrovanú loptu Kúna spracoval najlepší kanonier hostí Rencsok a po krížnej strele tečovanej od tyče otvoril skóre stretnutia. Zaskočení domáci sa snažili čo najskôr zvrátiť nepriaznivý stav. Po centri Čižmára Milko, prestrelil hosťujúcu bránu a z následnej akcie to skúšal neúspešne strelou z diaľky. V závere polčasu zahrávali domáci rohový kop Mil. Gallom a po Vargovej hlavičke koníčkom bolo vyrovnané. Po prestávke si domáci vytvorili miernu územnú prevahu, ale Varga, ktorý sa predral cez troch brániacich hráčov zakončoval strelou tesne vedľa. Na opačnej strane sa vyznamenal náhradný brankár domácich Čipka, ktorý umiestnenú strelu v podaní Ambróziho smerujúcu do vinkla bravúrne vytlačil na roh. Vedúci gól domácich vsietil Barna, ktorý po centri Galla a spätnej hlavičke Čižmára nezadržateľne skóroval. Ako sa neskôr ukázalo bol to rozhodujúci gól stretnutia. Štítničania sa snažili tesné vedenie poistiť, ale gólman Almáši dvakrát dokázal svoje brankárske kvality. Strelu Barnu vytlačil na roh a taktiež úspešne čelil ďalšej, ktorú vyslal Varga. V 73. min. sa po faule v šestnástke na Mil. Galla dožadovali domáci penalty, ale arbiter situáciu posúdil ako bránenie v hre a nariadil nepriamy kop, ktorý vyvolal úsmev na tvárach aj nezainteresovaných divákov. V závere iskierku nádeje na zisk bodu vykresal striedajúci Darvaš, ale jeho hlavička smerovala iba do rúk domáceho gólmana.

3. kolo: Krh. Podhradie - Sp. Vlachy 7:1, 4. kolo: Krásna - Krh. Podhradie 3:2,

5. kolo:

Krh. Podhradie - Dedinky 5:0 (3:0), G: Štecák 2, Ambrózy, Almáši (z11m), Rencsok

Gólman Almáši uspel pri oboch penaltách

Krh. Podhradie V gemerskom piatoligovom derby hostili futbalisti Krásnohorského Podhradia nováčika spod Geráv Lokomotívu Dedinky. Početná divácka kulisa videla slušný futbal, vychutnala si päť gólov a bola svedkom dvoch pokutových kopov pri ktorých dominoval domáci gólman Maroš Almáši. Krásnohorčania mali počas celého stretnutia hru pod kontrolou a územnú prevahu vyjadrili do polčasu troma gólmi. Hostia sa na dostrel domácej brány dostávali iba sporadicky a propagačnými strelami rozchytávali domáceho brankára. Skóre otvoril v závere úvodnej pätnásťminútovky Štecák, ktorý hlavičkou zúročil center Piatera a o niekoľko minút neskôr poistil vedenie po strele z volného kopu. Polčasový výsledok rozdielom triedy stanovil Ambrózy, ktorý sa nebojácne predral cez dvojicu obrancov a prekonal Laciku v bráne hostí. Po prestávke domáci pokračovali v nátlakovej hre. Najprv Lázar opečiatkoval ľavú tyč a po faule na Rencsoka nariadený pokutový kop úspešne realizoval gólman Almáši. Domáci si postupne vypracovali množstvo gólových šancí, ktoré by stačili aj na tri zápasy. Najlepší kanonier Jozef Rencsok však niekoľko tutoviek trestuhodne zahodil. Dvakrát sa zoči-voči brankárovi hostí nepresadil a po ďalšej mieril do ľavej tyče. Streleckú smolu prekonal až v 65. min., keď ukážkovou strelou z voleja zvýšil na konečných 5:0. Prikrášliť výsledok mohol ešte Kún, ale jeho strela skončila na brvne. Nováčik z Dediniek ani napriek nelichotivému skóre nerezignoval a snažil sa aspoň o korigovanie výsledku. Konto domáceho brankára však ostalo čisté až do záverečného hvizdu. Ľuboš Pamuľa najprv zasiahol brvno a z nariadenej penalty exekútor Martin Chabada čestný úspech taktiež nedosiahol, keď sa opäť blysol Almáši a jedenásťmetrový kop úspešne zlikvidoval.

"V dnešnom stretnutí sme boli okyptení o troch hráčov základnej zostavy, keď nám chýbal Golenya. Jurinyi a Mázik majú stop po červených kartách. Hosťovanie skončilo Oroszovi. Súpera sme však i napriek tomu prevýšili po všetkých stránkach. Škoda nevyužitých ďalších šancí, súper mohol odchádzať s bohatšou gólovou nádielkou. Momentálne sú naši hráči v pohode a hrajú atraktívny futbal. Musím zároveň pochváliť aj fanúšikov, ktorí slušne skandovali. Verím, že takto budú i naďalej pokračovať," povedal tréner Krh. Podhradia Ladislav Deméň. Mužom s číslom jedna nielen na drese bol v dnešnom stretnutí brankár domácich Maroš Almáši. "Bola to v poradí tretia domáca penalta kopaná proti nám, ktorej som musel čeliť. Po dnešnom stretnutí však odchádzam s dobrým pocitom, nakoľko som jednu premenil a jednu chytil," povedal úspešný gólman.

6. kolo: Margecany - Krh. Podhradie 3:0, 7. kolo: Krh. Podhradie - Nálepkovo 2:1, 8. kolo: Smižany - Krh. Podhradie 2:0, 9. kolo: Krh. Podhradie - Jaklovce 4:2, 10. kolo: Krh. Podhradie - Koš. Nová Ves 4:1, 11. kolo: Harichovce - Krh. Podhradie 2:0, Štítnik K.T. - Dedinky 6:2, 12. kolo: Krh. Podhradie - Prakovce 2:0, 13. kolo: Chrasť n/H. - Krh. Podhradie 1:1, 14. kolo: Helcmanovce - Krh. Podhradie 0:4 (predohrávka)

Jarná časť

V odvete sa budú spoliehať na brankárske umenie Maroša Almášiho a na kanonierske schopnosti vedúceho strelca súťaže Jozefa Rencsoka.

V mužstve sa objaví päť nových posíl

"Absolvovali sme dobrú prípravu, ktoré doplnilo aj sústredenie na Teplom Vrchu. Mali sme tam vytvorené výborné podmienky od rehabilitačno-kondičnej prípravy až po stravu. Káder sa posilnil o päť hráčov a predpoklady zabojovať o čelo tabuľky sú reálne. Hneď v úvodnom kole hostíme v derby Štítnik K.T. a verím, že v domácom prostredí bude náš vstup do odvety úspešný", povedal tréner Krh. Podhradia Ladislav Deméň.

Mužstvo spod hradu Krásna Hôrka sa pred odvetnou časťou súťaže posilnilo o viacerých hráčov. Z Tornale prišiel Štefan Dostál, z Nižnej Myšle Erich Vágner, z Rešice Oto Vágner, z Jablonova n/T. Mikuláš Szabó a z Rimavskej Soboty Marcel Harhovský. Naopak na jar bude chýbať Branislav Ambrózy, ktorý odišiel za prácou do USA. Krh. Podhradie má do jari nasledovný káder: Maroš Almáši, Marek Deméň, Peter Bulík, Štefan Dostál, Jaroslav Piater, Štefan Kún, Oto Vágner, Erich Vágner, Gabriel Lázár, Erik Bodnár, Marek Mišura, Mikuláš Szabó, Miroslav Mázik, Ladislav Štecák, Juraj Jurini, Marcel Harhovský, Jozef Rencsok.

Realizačný tím: predseda klubu Tibor Szarka, tajomník klubu Ľudovít Mészner, ved. mužstva Ľudovít Baffy, tréner Ladislav Deméň, lekár Tibor Kontra.

Prípravné zápasy: Dobšiná - Krh. Podhradie 3:5, Krh. Podhradie - Gem. Poloma 1:2, Krh. Podhradie - Rožňava (dorast) 2:2, Krh. Podhradie - Vlachovo 5:0, Krh. Podhradie - Plešivec 4:2, Krh. Podhradie - Poproč 3:3, Krh. Podhradie - Rožňava A 3:1, Jablonov - Krh. Podhradie 1:6, Krh. Podhradie - Rudná 3:1

15. kolo:

Pred derby

"Chcem, aby to bol dobrý futbal", tvrdí strelec Miloš Gallo

Pred sobotňajším derby stretnutím v Krh. Podhradí sme oslovili kanoniera Štítnika K.T. Miloša Galla, ako sa pozerá na toto stretnutie.

"Pred piatimi rokmi ešte nikto nevedel, čo hrá Krásnohorské Podhradie a Štítnik K.T. Teraz už mesiac pred zápasom rozpráva o ňom polovica okresu. Na jednej i druhej strane treba funkcionárov na čele s Milošom Gallo v Štítniku a Ľudovítom Mésznerom v Krásnohorskom Podhradí oceniť, pretože v prvom rade je to ich robota, že získali takých hráčov, ktorí bojujú o špicu piatej ligy a že sme predčili Rožňavu a iné mužstvá, ktoré boli baštami futbalu. Teraz sa najlepší futbal v okrese hrá v Podhradí a Kunovej Teplici."

S akými cieľmi ideš do zápasu?

"Do každého idem s tým, že dám gól. Potešilo by ma najmä, keby to bol víťazný. Hlavne však chcem, aby to bol dobrý futbal, aby bolo nad tisíc divákom, dobré počasie. Nech sa nikto nezraní, aby sme v pondelok mohli ísť do práce. Bol by som rád, keby sa vzťahy medzi Krásnohorským Podhradím a Štítnikom K.T. nevyhrocovali, ale boli z roka na rok lepšie."

Krh. Podhradie - Štítnik K.T. 3:1 (2:0)

Krh. Podhradie v úvode zaskočilo Štítnik K.T.

Krh. Podhradie - Šlágrom dohrávaného 15. kola bolo bezpochyby derby stretnutie dvoch popredných celkov piatoligovej skupiny Juhozápad medzi Krh. Podhradím a Štítnikom K.T. Takmer šesťsto fanúšikov očakávalo kvalitné a vyrovnané stretnutie a iba málokto veril v jednoznačné víťazstvo domácich. Hostia nemali svoj deň a dobrý výkon s predchádzajúcich zápasov tentoraz nepotvrdili. Domáci zvíťazili zaslúžene 3:1 a už v priebehu ôsmich minút viedli dvojgólovým rozdielom. Najprv roztlieskal tribúnu O. Vágner, ktorý z priameho kopu strelou spoza šestnástky otvoril stav zápasu. Asistoval aj pri druhom úspechu. Po jeho strele zo štandartky gólman hostí Dorkin hlavičku Harhovského dokázal ešte vyraziť, ale na jeho následnú dorážku už nestačil. Domáci boli pri chuti a do polčasu si vypracovali niekoľko ďalších šancí. Piater bránu hostí však prestrelil a Rencsok z hranice malého vápna hlavou minul bránu. Ďalšie strely pohotovo likvidoval gólman Dorkin. "Nakoľko poznám kvality súpera mal som obavy, ale zároveň som cítil, že do polčasu dokážeme streliť nejaké góly, aby sme po obrátke nemuseli bojovať s časom. I keď padli po štandardkách mohli sme pridať minimálne ďalšie dva," povedal tréner Krh. Podhradia Ladislav Deméň. V 48. min. domáci viedli už rozdielom triedy. Cez hosťujúcu obranu sa neuveriteľne ľahko prešpikoval Lázár a po sérii kľučiek strelou k tyči pečatil víťazstvo. O päť minút neskôr E. Vágner zasiahol tyč hosťujúcej brány a Dostálovu strelu Dorkin kryl. Čestný úspech hostí zaznamenal v 70. min. O. Varga, keď po jeho tečovanej strele skončila lopty v domácej sieti. V závere sa vyznamenal Dorkin, keď tvrdú strelu Štecáka vytlačil na roh. "Po treťom góle sme sa stiahli a šetrili sily do ďalšieho stretnutia, ktorý nás čaká počas predĺženého víkendu. Obávaného súpera sme prevýšili kondične i herne. Bol som spokojný s obranou a zálohou, ktorá po návrate zranených a potrestaných hráčov šliapala naplno. Škoda, že útočníci vyšli dnes naprázdno, ale verím, že sa v ďalších stretnutiach presadia. Dnešné víťazstvo bolo prejavom zlepšujúcej sa tréningovej morálky ako aj tvrdej zimnej prípravy," uviedol po zápase spokojný tréner L. Deméň.

"Vyhrali sme zaslúžene", tvrdí Maroš Almáši.

Piatoligové derby so Štítnikom K.T. začali hráči Krh. Podhradie vynikajúco. Po ôsmich minútach viedli o dva góly a počas celého zápasu boli lepší. Keď v druhom polčase dali ešte jeden gól, bolo rozhodnuté. Brankár Krh. Podhradia, Maroš Almáši kapituloval len raz.

Očakával si, že zápas bude mať taký hladký priebeh?

"V žiadnom prípade som to neočakával. No už po skúsenostiach z predošlých rokov, keď sme nastupovali do zápasov so Štítnikom prestrašení, sme sa teraz vyhecovali, aby sme to dotiahli do úspešného konca. Podarilo sa nám to aj preto, že sme hrali svoju hru, po zemi i krídlach. Rýchlo sme dali dva góly, čo podľa mňa rozhodlo."

Ako sa chytalo v prvom polčase?

"Hostia mali niekoľko rohov, v čom sú nebezpeční, tak sme si povedali, že dáme na to pozor, aby nás neprekvapili. No polčas nebol až taký ťažký."

V druhom si však inkasoval gól.

"Vtedy sme jednoznačne urobili chybu v strede obrany. Na šestnástke strední obrancovia odbehli do strán, Varga si loptu spracoval a ešte ju stopér tečoval. Ak by sa to nestalo, lopta by mi išla presne do rúk. Ale aj také góly sú."

Potom si mal zle vyzerajúci stret so spoluhráčom.

"Vybiehal som na loptu. Čižmár strčil do Harhovského a ten mi celou váhou padol na koleno. Dúfam, že sa vnútorné väzy nepoškodili a bude to v poriadku."

Čo teda rozhodlo o tom, že body zostali doma?

"Myslím si, že sme boli jednoznačne lepší od súpera. Ten nepredviedol hru, ktorou je silný. Predčili sme ich vo všetkých činnostiach, aj kombinačne aj v súbojoch. Vyhrali sme zaslúžene."

Štítničania odchádzali z Krh. Podhradie sklamaní. Kapitán Miloš Gallo však bral prehru pokojne.

"Za osem minút sme z dvoch štandardiek dostali dva góly. Zápas sa zlomil. Domáci išli zdravo do súbojov. My sme hralo v prvom polčase dosť profesorsky, v druhom polčase sme sa trocha zlepšili, ale domáci to už rozumnou hrou nepustili."

Ako sa ti hralo?

"Strašne, stále bol pri mne jeden hráč a mal som málo lôpt. Naša záloha ma trochu nepodržala a ani útok. Ale futbal je taký, ideme ďalej."

Boli plány priniesť body z Krh. Podhradia?

"Jasné, išli sme sem aspoň po bod."

Nedalo sa s výsledkom v druhom polčase ešte niečo urobiť?

"Keby sme nedostali tretí gól, tak sme možno niečo mohli urobiť, ale za stavu 3:0 už ťažko. Domáci proste boli lepší a zaslúžili si víťazstvo."

OHLASY NA DERBY

Kapitán Krh. Podhradia Štefan Kún: Každý zvládol zápas na jednotku. Hrali sme zodpovedne, záloha sa dobre vracala a v obrane sme súperovi nedovolili dostať sa do gólových šancí. Hrali sme so srdcom bojovníka a na víťazstve v derby stretnutí má veľkú zásluhu aj tréner Deméň, ktorý mužstvo dobre zoradil.

V druhom polčase nastúpil za Štítnik K.T. skúsený Ján Fatľa, ale dlho si nezahral. V súboji sa zranil po kontakte s domácim Bodnárom a musel hraciu plochu opustiť. "Nečakal som, že v súboji o loptu ma vo výskoku hráč domácich trafí zozadu kolenom. Celé svalstvo som mal pri hlavičke uvoľnené. Nejaké rebrá budú pravdepodobne narazené, uviedol na margo zranenia Ján Fatľa a dodal, zápas sme si prehrali sami, keď po našich chybách podobne ako v Harichovciach inkasovali zo štandardiek. Musíme s tým do budúcnosti niečo urobiť a podobných chýb sa vyvarovať.

Predseda klubu Štítnika K.T. Miloš Gallo st.: Nepodali sme očakávaný výkon a domáci si víťazstvo plne zaslúžili. Mrzí ma však nedôstojné správanie sa niektorých tiežfanúšikov, ktorí pri skandovaní používali i vulgárne výroky. Nemalo by sa to stávať v derby stretnutiach. Na ihrisku sa bojovalo, ale férovo.

16. kolo,: Sp. Vlachy - Krh. Podhradie 3:2 (1:1), G: Bilák 2 (1 z 11 m), Žiga (z 11 m) - Harkovský, Rencsok, ŽK: Ševčík, Mišura - Bodnár, E. Vagner, Rencsok, Dostál, Lazár, ČK: E. Vagner (Kr. Podhradie), D: 100, R: Poracký

17. kolo: Krh. Podhradie - Krásna 2:1 (0:1), G: Mázik, Almáši (11 m) - Bereš,

18. kolo:

Dedinky - Krh. Podhradie 0:4 (0:0)

G: Piater 2, Almáši (11 m), E. Vágner, ŽK: Smrek 2, Laurinc, S. Ogurčák - 0, ČK: Smrek (Dedinky), R: Jančár

Dedinky: M. Ogurčák - Surovský, Smrek, Kollárik, Chochol, Ľ. Pamula, Laurinc, J. Chabada, S. Ogurčák, Soják, Franko, striedali Litecký, Novák

Krh. Podhradie: Almáši Deméň, Kún, Harhovský, Dostál, Bodnár, Lázár, E. Vágner, O. Vágner, Piater, Rencsok, striedali Mázik, Mišura, Bulík

Dedinky odolávali Krh. Podhradiu len do polčasu

Dedinky Nováčik spod Geráv Lokomotíva Dedinky, ktorý uzatvára piatoligovú tabuľku skupiny Juhozápad, hostil v derby stretnutí kvalitného súpera a ašpiranta na postup mužstvo Krh. Podhradie. Po bezgólovom polčase sa prejavila skúsenosť hostí, ktorí stretnutie jednoznačne rozhodli vo svoj prospech.

Hostia boli síce o niečo lepším mužstvom, ale strelecky sa do polčasu nedokázali presadiť. Dedinky sa dokázali úspešne brániť a kým hral Ľ. Pamula, potiahli aj útoky. V 20. min. sa však zranil, prejavilo sa to aj na ihrisku. Na strane hostí mal šancu po samostatnom úniku Rencsok, ale M. Ogurčák úspešne zasiahol. Rovnako si poradil aj strelou hostí. Podhradčania trocha znervózneli. Rozhodnutie padlo až po zmene strán. V 50. min. po ruke v šestnástke mali výhodu pokutového kopu. Penaltu úspešne premenil vo vedúci gól hostí exekútor gólman Almáši. Po dvoch samostatných únikoch zvýšil na rozdiel triedy Piater. Ešte za stavu 0:2 musel po dvoch žltých kartách odísť Smrek. Domáci v týchto chvíľach strácali kondične, ale ešte viac psychicky. V závere stretnutia výsledok prikrášlil strelou do šibenice E. Vágner. "Ukázalo sa, že zimná príprava bola kvalitná a prináša ovocie. Ak budeme i naďalej pristupovať k zápasom zodpovedne môžeme pomýšľať a bojovať o najvyššiu métu. Čakajú nás doma dve dôležité stretnutia. V sobotu hostíme v derby Štítnik K.T. a v pondelok v odvete hostíme Margecany, uviedol tréner Krh. Podhradia Ladislav Deméň. "Súper bol lepší, o tom svedčí aj výsledok, ale nie o štyri góly. Tie sme inkasovali aj po vlastných chybách. Dobre ťahal skúsený Kollárik i Laurinc," povedal tréner Lokomotívy Dedinky František Korfanta ml.

19. kolo: Krh. Podhradie - Margecany 5:1 (2:0), G: Rencsok 2, Almáši (11 m), E. Vágner, Piater - Petrík, ŽK: bez, R: Tóth, D: 180

Krh. Podhradie: Almáši Deméň, Harhovský, Dostál, O. Vágner, E. Vágner, Kún, Mázik, Lázár, Piater, Rencsok, striedali: Bulík, Štecák, Mišura,

20. kolo: Nálepkovo - Krh. Podhradie 4:0 (1:0), G: Širilla, Plachetka, Lapšanský F., Opremčák

Krh. Podhradie: Almaši-Bulik,Harhovský,Dostál,VágnerO.-Vágner E,Kun Mázik Lazár-Piater-Rencsok, striedal Bodnár Piatera,

21. kolo: Krh. Podhradie - Smižany 2:0 (2:0), G: Dostal, O. Vagner, D: 300, R: Jonáš, ŽK: Lazar, O. Vagner, Deak, Bodnár, Maxim, Babik, Podhoran,

22. kolo: Jaklovce - Krh. Podhradie 2:1 (2:0) G: Adamišin, Mastič - Piater, ŽK: Lauf, Kandra - Bulík, D: 200, R: Zvolánek,

23. kolo: Koš. Nová Ves - Krh. Podhradie 1:2 (1:0), G: M. Lumtzer - Hrabovský, Dostal, ŽK: Lengyel, Palkovič - Vágner, Lazár, Rencsok, D: 100, R: Mojsej,

24. kolo: Krh. Podhradie -Harichovce 5:4 (1:1) G: Almáši 2 (2z11m), Jurínyi, Piater, Štecák - Pukluš 2, P. Hudáček, J. Hudáček; Dedinky - Štítnik K. T. 2:4 (0:2), G: M. Chabada, J. Chabada - M. Gallo 3, Varga, R: Baksay.,

25. kolo, 11. 6. 2006 o 16.00 hod. Prakovce - Krh. Podhradie 3:0 (2:0),

26. kolo, 18. 6. 2006 o 16.00 hod. Krh. Podhradie - Chrasť n/H. 4:0 (1:0), G: J. Rencsok 3 (2 z 11 m), Dulík, D: 200, R: Bajo, ŽK: Wagner, Piater, Demen.