2004/05

07.07.2005

Druhá sezóna v piatej lige Juhozápad znamenala pre nás 4.miesto. Mužstvo sa vhodne doplnilo, čo sa odzrkadlilo aj na samotnom postavení. V tomto príspevku vám prinášame realizačný tím a hráčsky káder, konečnú tabuľku, strelcov a ako dopadli derby zápasy medzi nami, Štítnikom a Plešivcom.

spracoval: Karol Csobádi

V.liga Juhozápad VsFZ 2004/2005

Realizačný tím FK Krásnohorské Podhradie: Tibor Szarka (predseda), Ľudovít Mészner (tajomník), Viliam Compel (vedúci mužstva), Ladislav Deméň (tréner)

Káder pre jesennú časť: Maroš Almáši (brankár), Zsolt Lipták, Marek Lentvorský, Štefan Koršinský, Juraj Jurini, Peter Bulík, Branislav Ambrózy, Erik Bodnár, Marek Mišura, Štefan Kún, Anton Filčák, Gabriel Lázár, Roland Štefan, Marek Deméň (hosťovanie z Rudnej do 31.8.2005), Attila Elek, Jozef Rencsok, Ľudovít Mészner, Roman Polyák, Tomáš Domik (hosťovanie z Rožňavy), Miroslav Mázik (hosťovanie v Rožňave).

Káder do jarnej odvety: brankár Maroš Almáši - Štefán, Kún, Bulík, Mišura, Elek - Mázik, Lázár, Ambrózy, Deméň, Domik, Kontra - Rencsok, Štefán, prišli Róbert Jakab (hosťovanie z Vlachova), Norbert Orosz (hosťovanie z Lipovníka), Jaroslav Piater (hosťovanie z Kovstavu), Miroslav Golenya (hosťovanie z Perína), Ladislav Štecák (hosťovanie z V. Folkmára), odišli Filčák, Polyák (práce v zahraničí), Jurinyi je dlhodobo zranený a z VZS sa vrátil aj Bodnár.

2. kolo - jesenná časť

Štítnik K.T. - Krh. Podhradie 2:1

15. kolo - jarná časť (02.04.2005)

V gemerskom derby sa body bratsky delili

Krásnohorské Podhradie - Šlágrom úvodného jarného V. ligy skupiny Juhozápad bolo aj gemerské derby medzi Krh Podhradím a Štítnikom K.T. Obe mužstvá do odvety vyštartovali s 23 jesennými bodmi z popredných priečok. Početná divácka kulisa bola svedkom štyroch gólov v druhom polčase a deľby bodov. Domácim sa dvakrát podarilo vyrovnať, hostia dohrávali o desiatich.

FK Krh. Podhradie - Štítnik K.T. 2:2 (0:0)

G: Štecák (11 m), Bulík - B. Milko, O. Varga,

ŽK: Kún, Lázár - Turcsányi 2, Brdársky, ČK: Turcsányi (Štítnik K.T.), R: Kalinský, D: 550

Krh. Podhradie: Almáši - Piater (Orosz), Bulík, Štecák, Ambrózy, Mázik (Mišura), Kún, Golenya, Lázár, Deméň (Jakab), Štefán

Štítnik K.T.: Dorkin - Z. Zdechovan, Brdársky, Lukáč, Čižmár, Turcsányi, Szöllös (Čatloš), Fatľa (Varga), B. Milko, M. Gallo (Mich. Gallo), J. Zdechovan

V priemernom, vyrovnanom polčase obaja aktéri začali opatrne a vychádzali zo zabezpečenej obrany, ktorá dominovala takmer počas celého stretnutia. Čisté gólové šance si ani jedno z mužstiev v prvej časti hry nevypracovalo. Domáci mali v úvode viac z hry, ale optickú prevahu nedokázali strelecky úspešne zakončiť Kúnom, Mázikom ani Štefánom. Na opačnej strane po centri Z. Zdechovana, Gallo hlavou minul a neskôr prestrelil domácu bránu Fatľa. V 42. min. po centri Golenyu mohol rozjasať tribúnu Štefán, ale osamotený nedokázal loptu v tesnej blízkosti Dorkina spracovať. V závere polčasu musel pre zranenie odstúpiť otrasený domáci Piater. Po prestávke v 47. min. skóre stretnutia otvoril hosťujúci B. Milko, ktorý po priamom kope M. Galla zasunul loptu povedľa ľavej tyče za Almášiho chrbát. Po vedúcom góle domáci hrali zakríknuto, čoho následkom bolo množstvo nepresností v rozohrávkach. V 63. min. po faule na Kúna domáci Štecák vyrovnal stav z nariadeného pokutového kopu. O desať minút neskôr šli hostia opäť do vedenia. Na dlhý pas Z. Zdechovana najprv Čižmár nedosiahol, ale pohotový, striedajúci O. Varga nezaváhal a tentoraz skóroval povedľa pravej tyče domácej brány. V 80. min. si hosťujúci Turcsányi vyslúžil druhú žltú kartu a zároveň po následnej červenej zbytočne oslabil svoje mužstvo. V nastavenom čase sa domácim podarilo zachrániť aspoň bod. Po centri Golenyu z hranice malého vápna prudkú strelu Bulíka gólman hostí Dorkin bravúrne vyrazil, ale proti následnej bol už bezmocný. Derby tak skončilo deľbou bodov, ale skúsenejší a zohratejší hostia mali bližšie k víťazstvu.

5. kolo - jesenná časť

Krh. Podhradie - Plešivec 1:1

18. kolo - jarná časť (23.04.2005)

Plešivec po prestávke zabojoval a zaslúžene zvíťazil

Plešivec - V dlho očakávanom piatoligovom derby hostil nováčik z Plešivca futbalistov spod hradu Krásna Hôrka. Domáci nenechali nič na náhodu a po zmene strán dominovala snaha, bojovnosť a väčšia túžba po víťazstve. Pred rekordnou návštevnosťou potvrdili, že futbal hrať vedia a piatoligová príslušnosť im právom patrí.

FK Plešivec - FK Krh. Podhradie 3:1 (1:1)

G: Poštár 2, Kakalejčík- Rencsok, ŽK: Poštár, Horváth, M. Kubík - Štefán, R: Saxa, D: 700

Plešivec: Skokan - Bartuš, A. Kovács, Kakalejčík, Horváth, Macho, M. Kubík, V. Kovács, Szaniszló, Poštár, Pulen, striedali N. Kubík, Kovács, Volčko

Krh. Podhradie: Almáši -Piater, Bulík, Orosz, Jakab, Mázik, Kún, Golenya, Lázár, Štecák, Rencsok, striedali Deméň, Filcsák, Štefán

V derby stretnutí sa hralo slušne, bez zbytočných faulov a emócií. V priemernom, vyrovnanom polčase si domáci vytvorili miernu prevahu. Viazli kombinácie, dlhé nakopávané lopty nenašli často adresáta a obaja aktéri umreli na krásu. Hostitelia mali viac šancí na skórovanie, ale tie až na jedinú ostali nevyužité. Naopak hostia vyťažili z minima maximum, keď okrem dosiahnutého gólu mali iba dve nebezpečné strely v podaní Rencsoka Už v úvode zamestnala Almášiho v bráne hostí hlavička domáceho kapitána Szaniszlóa, ktorý však ani vyrazenú loptu nedokázal dopraviť do siete. V 11. min. roztlieskal tribúnu Kakalejčík, ktorý po štandardke technickou strelou ponad múr trafil presne do vinkla hosťujúcej brány. Z ďalšej vyloženej šance mohol vedenie poistiť Poštár, ale Almáši jeho strelu výborným zákrokom zneškodnil. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo a v tej istej minúte po prihrávke Golenyu vyrovnal stav stretnutia Rencsok strelou k vzdialenejšej tyči. V 21. min. po jednom z útokov domácich presný center Szaniszlóa našiel Kubíka, ale jeho následná strela sa obtrela iba o brvno. Ďalšie strelecké príležitosti v podaní Pulena, Szaniszlóa a Kovácsa ostali nevyužité. Po kombinačnej akcii zacentroval Pulen, ale Horvát mieril iba do brvna Almášiho svätyne. V závere polčasu pohrozili hostia Golenyom, ktorého strelu z voleja úspešne likvidoval domáci gólman Skokan. Po prestávke nastalo oživenie a lepšie začali hostia. V 47. min. musel po štandartke Golenyu opäť zasahovať domáci gólman. O chvíľu po prihrávke Rencsoka snaživý Golenya tesne minul ľavú tyč domácej brány. To však bolo zo strany hostí všetko. Domáci prevzali taktovku a diktovali tempo hry až do záverečného hvizdu. Svoje kanonierske schopnosti potvrdil rýchlonohý Poštár, ktorý v 58. min. po prihrávke Kakalejčíka lobom upravil skóre na 2:1. V 70. min. zahrávali domáci priamy kop Kakalejčíkom. K lopte sa dostal Szaniszló, ktorý krížnym centrom uvoľnil Poštára a ten strelou k tyči pečatil zaslúžené víťazstvo domáceho kolektívu. V ďalšej časti hry Plešivčania taktickou obrannou činnosťou výsledok ubránili a ani záverečná strela hosťujúceho Štecáka už na skóre nič nezmenila.